Skuteczność długo działającej antykoncepcji AD 8

Nieprzewidziane krwawienie jest najczęstszym działaniem niepożądanym i najczęstszym powodem przerwania leczenia. W naszej analizie stratyfikacji wiekowej, uczestnicy w wieku poniżej 21 lat, którzy stosowali pigułki, plaster lub pierścień, mieli znacznie zwiększone ryzyko niewydolności antykoncepcyjnej w porównaniu ze starszymi kobietami; przeciwnie, młodsi i starsi uczestnicy, którzy używali wkładki, implantu lub DMPA mieli podobnie niskie ryzyko ciąży. Inne dane z badań wskazują również, że ryzyko niewydolności antykoncepcyjnej za pomocą tabletek jest ponad dwukrotnie większe u nastolatków, niż wśród kobiet w wieku powyżej 30 lat.4 Zwiększone ryzyko niewydolności antykoncepcyjnej u nastolatków w porównaniu z kobietami może odzwierciedlają mniejszą zgodność z codziennym schematem dawkowania. W próbie dziewcząt w wieku od 14 do 17 lat, które szukały opieki podstawowej, 25% osób, które stosowały doustne środki antykoncepcyjne, zgłosiło, że nie wzięło dwóch lub więcej tabletek na cykl.19 Te dane podkreślają potencjalne korzyści z oferty młodzieży długodziałającej odwracalnej antykoncepcji (która nie wymaga codziennej, cotygodniowej lub comiesięcznej zgodności) w celu zmniejszenia niezamierzonych ciąż w tej grupie wiekowej wysokiego ryzyka.
Mocne strony naszych badań obejmują przyszły projekt Antykoncepcyjnego WYBORU, dużą próbkę, wiele źródeł danych do oceny stosowania antykoncepcji (w tym obiektywne dane dotyczące farmacji) oraz niski odsetek strat do obserwacji. W literaturze medycznej istnieje kilka raportów prospektywnych, które oceniają skuteczność metod antykoncepcyjnych w dużych, zróżnicowanych populacjach USA. Jednym z ograniczeń naszego badania jest nieandomizowany projekt, który może potencjalnie utrudnić skojarzenie między metodą antykoncepcji a efektami związanymi z wyborem antykoncepcji. Jednak kobiety, które wybrały metody długodziałające, zwykle były mniej wykształcone i miały wyższy odsetek wcześniejszych ciąż i aborcji – cechy, które powinny być związane z wyższymi (nie niższymi) wskaźnikami niezamierzonej ciąży. Ponadto uczestnikami badania byli wybrana grupa (w grupie wysokiego ryzyka niezamierzonej ciąży i chętna do rozpoczęcia stosowania nowej metody). O ile kobiety częściej będą konsekwentnie stosować metodę, którą wybrały niż ta, którą zostały przypisane, wskaźniki zgodności mogą być wyższe, a wskaźniki niepowodzenia niższe, niż można się było spodziewać w randomizowanym badaniu. Kolejnym potencjalnym ograniczeniem naszego badania jest uogólnienie. Uczestnicy byli obarczeni dużym ryzykiem niezamierzonej ciąży i musieli chcieć przejść na nową metodę antykoncepcji, która mogła spowodować przeszacowanie wskaźników niepowodzeń antykoncepcyjnych w porównaniu z częstością . populacja. Jednak antykoncepcja była świadczona bez żadnych kosztów, co mogło poprawić przestrzeganie zaleceń i prowadzić do niedoszacowania wskaźników awaryjności, równoważąc tę potencjalną stronniczość.
Podsumowując, stwierdziliśmy, że długo działające odwracalne metody antykoncepcji (implanty lub implanty) były skuteczniejsze w zapobieganiu niezamierzonej ciąży niż pigułki antykoncepcyjne, plaster lub pierścień i działały dobrze niezależnie od wieku.
[patrz też: flegma w gardle przyczyny, kieszonka rathkego, spazmofilia ]

Powiązane tematy z artykułem: flegma w gardle przyczyny kieszonka rathkego spazmofilia