Skuteczność długo działającej antykoncepcji AD 7

Wskaźnik niepowodzeń wśród uczestników, którzy stosowali pigułki, plaster lub pierścień, wynosił 4,55 na 100 uczestników w porównaniu z 0,22 dla osób, które stosowały DMPA i 0,27 dla osób, które używały wkładki lub implantu. Uczestnicy w wieku poniżej 21 lat, którzy stosowali pigułki, plaster lub pierścień, mieli prawie dwa razy większe ryzyko niezamierzonej ciąży niż starsze kobiety stosujące te same metody. Nasze odkrycia dotyczące skuteczności metod antykoncepcyjnych są poparte wcześniejszymi badaniami. National Survey of Family Growth szacuje, że 9% kobiet stosujących doustne pigułki antykoncepcyjne będzie miało niezamierzoną ciążę w ciągu pierwszego roku, w porównaniu z 0,001%, 0,14% i 0,7% kobiet, które używają implantu podskórnego, wkładki lewonorgestrelu, lub miedzianym wkładem elektronicznym, 8]. Jednak dane te pochodzą z badań retrospektywnych, które skłoniły kobiety do przypomnienia sobie ich stosowania antykoncepcyjnego i ciąż w ciągu ostatnich (średnio) 3,75 lat.48 Wskaźnik niepowodzeń wstrzyknięć DMPA w naszym badaniu jest niższy niż inne zgłaszane wskaźniki, ponieważ zakwalifikowaliśmy ciążę jako awarię antykoncepcyjną tylko u użytkowników, którzy powrócili do iniekcji; w związku z tym stawki te stanowią raczej idealne wykorzystanie niż typowe zastosowanie, ponieważ ponad 40% kobiet stosujących DMPA zaprzestanie stosowania w pierwszym roku10.
Połowa wszystkich ciąż w Stanach Zjednoczonych jest niezamierzona, a połowa z nich wynika z niewydolności antykoncepcyjnej.1,4 Wśród kobiet stosujących odwracalną antykoncepcję, 70% tabletek lub prezerwatyw, 7 i co ósmy użytkownik odwracalnych metod będzie miał antykoncepcję. niepowodzenie w pierwszym roku.4 Wykazaliśmy wcześniej w tej samej grupie, że uczestnicy stosujący długo działające odwracalne metody antykoncepcji mają wyższy wskaźnik kontynuacji (> 80%) po 12 miesiącach niż u uczestników stosujących inne metody odwracalne (zakres od 49 do 57% ) .10 Jeśli więcej kobiet stosowało wysoce skuteczne, długo działające metody odwracalne, spodziewalibyśmy się zmniejszenia liczby niezamierzonych ciąż, ponieważ więcej kobiet nadal stosowałoby antykoncepcję.
Istnieje kilka przeciwwskazań do długodziałającej odwracalnej antykoncepcji; prawie wszystkie kobiety kwalifikują się do wkładki lub implantu. Amerykańskie kryteria kwalifikacji medycznych do stosowania antykoncepcyjnego dostarczają wytycznych z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, które są zatwierdzone przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów.15 Nowoczesne wkładki wewnątrzmaciczne nie wykazują zwiększonego ryzyka choroby zapalnej miednicy po pierwszych 20 dniach po założeniu .16 Kobiety, które są średnio zagrożone zakażeniami przenoszonymi drogą płciową, są dobrymi kandydatami do zakładania wkładek, o ile nie mają zapalenia szyjki macicy w chwili wstawienia. 15 IUD i implanty są również związane z dopuszczalnymi odsetkami zdarzeń niepożądanych u nastolatków i nieródek ; Poziom satysfakcji wśród nastolatków i młodych kobiet stosujących wkładkę lewonorgestrel lub implant jest podobny do odsetka starszych kobiet.10,11,17 Implanty mają również bardzo mało przeciwwskazań
[podobne: kieszonka rathkego, spasmina, grzegorz południewski ]

Powiązane tematy z artykułem: grzegorz południewski kieszonka rathkego spasmina